ODPADY PO NOVOM

Dátum: 27.10.2016

Informácia o triedenom zbere vybraných zložiek komunálneho odpadu.

Vážení spoluobčania!

Obec v spolupráci so zberovou spoločnosťou a organizáciou zastupujúcou výrobcov (tzv. OZV) zabezpečuje po novom bezplatne do každej domácnosti 2 plastové vrecia         (jedno žlté a jedno zelené) na zber plastov, kovov, tetrapakov a vybraného skla. Naplnené vrecia sa budú v zmysle harmonogramu 1 krát mesačne zbierať, tak ako ste zvyknutí, priamo spred dverí vašich príbytkov. Za každé vyložené/do zberu odovzdané vrece Vám bude na výmenu odovzdané nové vrece na ďalší mesiac.

V prílohe tohto informačného listu sa nachádza leták, ktorý stručnou formou objasňuje: AKO a ČO triediť a kam takto vytriedený odpad dať a čo nezbierame. Cez symboly na výrobkoch a obaloch môžete zistiť, či daný výrobok, alebo obal zbierame a do ktorej skupiny odpadov patrí – symboly, ktoré zbierame nájdete v spodnej časti letáku. V časti „Ďalšie možnosti triedenia v obci“ sa nachádza informácia, o pripravovanom triedení odpadov na miestnom cintoríne.  O jeho zavedení Vás budeme včas informovať.

Dodržiavanie záverečných ODPORÚČANÍ na zadnej strane letáku je nevyhnutné na zabránenie vzniku nákladov na strane obce.

V  blízkosti Obecného úradu sa nachádzajú 4 staršie kontajnery (2 ks na sklo a 2 ks na papier), ktoré je možné naďalej využívať. Tieto budú čoskoro nahradené za nové a podľa potreby budú doplnené ďalšie. Okrem toho je v obci vykonávaný zber papiera formou “mobilného zberu“ – odovzdanie papiera priamo do vozidla pristaveného pred Obecným úradom. Všetky termíny zberu Vám budú oznámené prostredníctvom obecného rozhlasu, prípadne formou letáku zverejneného na úradnej tabuli a internetovej stránke.

Tešíme sa doterajšej úrovni separovania v našej obci a veríme, že našim spoločným cieľom sa stane rozšírené separovanie odpadov. Spoločným pričinením dávame už aj plechovkám, konzervám, tetrapakom a ďalším odpadom príležitosť byť znovu použitými.

Vopred ďakujem.

S úctou